STV
ამბები სამეგრელოდან ამბები სვანეთიდან ახალი ამბები დღის ამბები მთავარი ამბები საზოგადოება

სად რა იგეგმება 26 მაისს სამეგრელო-ზემო სვანეთში [სრული პროგრამა]

26 მაისს სამეგრელო-ზემო სვანეთის ყველა მუნიციპალიტეტში ღონისძიებებია დაგეგმილი. რეგიონის 9 მუნიციპალიტეტიდან სამში ზუგდიდში, მესტიასა და ფოტში ღონისძებები მტავრობის ადმინისტრაციისა და შესაბამისი სამინისტროების ორგანიზებით გაიმართება დანარჩენ მუნიციპალიტეტებში კი ორგანიზატორები ადგილობრივი მერიები არიან.

პროგრამა სრულად

ზუგდიდი

13:00-18:00 სამხედრო ტექნიკის გამოფენა;

14:00-15:00 კოსტიუმირებულის მსახიობებისა და ორკესტრის მსვლელობა;

13:00-18:00 ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სივრცე: 3D მოდელები, ასაწყობი ფაზლი, რობოტები, გამოფენა;

14:00-18:00 ადგილობრივი მეწარმეების პროდუქციის გამოფენა-გაყიდვა;

14:00-18:00 საბავშვო და სპორტული სივრცეები: ხის სანიშნეების მოხატვა, კალიგრაფიის აქტივობა, თიხის ქოთნების მოხატვა, სახის მოხატვა, ყვავილების გვირგვინების დამზადება, წიგნის სანიშნების დამზადება, არქეოლოგიური კუთხე, დრამერებსა და ოჩოების შოუ, ფეხბურთის და კალთბურთის კუთხე;

15:00-16:00 ადგილობრივი შემსრულებლების კონცერტი

16:30-16:40 კოსტიუმირებულის მსახიობებისა და ორკესტრის მსვლელობა;

14:00-18:00 საგამოფენო სივრცე – „რაც გვეამაყება და გვაერთიანებს“;

16:40-16:45 მუსიკალური პერფორმანსი „ჩიტების ცეკვა“;

17:10 ერთად ვუმღეროთ ჰიმნი თავისუფლებას! ანსამბლი „შავნაბადა“;

17:15-17:20 ცეკვა ქართული,  ზუგდიდის ბავშვთა ქორეოგრაფიული ანსამბლი “იმედი”;

17:20-19:00 ნატო გელაშვილი, გიორგი ჭოხონელიძე, ლუკა ჭოხონელიძე, სოფო ბედია, ბორის ბედია, ელენე ფოჩხუა, მარიტა როხვაძე, ვერიკო ტურაშვილი, ანსამბლი „ფორტე“, ინსტრუმენტული ბენდი „ნიუტონი“.

ფოთი

13:00-19:30 ადგილობრივი მეწარმეების პროდუქციის გამოფენა-გაყიდვა;

13:00-19:00 სამხედრო ტექნიკის გამოფენა;

13:00-19:00 საზღვაო აკადემიის სივრცე: შემეცნებითი და საბავშვო აქტივობები, საგამოფენო სივრცეები;

13:00/15:30/17:00 მოსიარულე ორკესტრის მსვლელობა;

13:00-18:00 საბავშვო გასართობი აქტივობები: ანიმატორები, ზღაპრის გმირები, შემეცნებითი აქტივობები, კონკურსები, არქეოლოგიური გათხრა, გიგანტური გასაფერადებელი, მხიარული სტარტები;

13:00-19:30 კვებისა და ტკბილეულის სივრცე, დეგუსტაციები;

13:00 – 19:00  ციფრული მმართველობის სააგენტოს კუთხე, ციფრული თამაშები;

13:00-19:30 საქართველოს ეროვნული არქივის უნიკალური მასალების გამოფენა “რაც გვეამაყება და გვაერთიანებს”, “უცნობი ფაქტები ფოთზე” , “ფოთი პირველი ევროპული ქალაქი”, “სპორტი”;

14:00 / 16:00 თოჯინების თეატრის წარმოდგენები;

14:30/16:30 თითების თეატრის წარმოდგენა;

15:00 თეატრალური წარმოდგენა “არგონავტები”

17:15 ერთად ვუმღეროთ ჰიმნი თავისუფლებას! ანსამბლი “დიდგორი”

17:45 -19:15 ნუკრი კაპანაძე, ბესო კალანდაძე, ნათია პერანიძე, მაგდა ნიკოლკეიშვილი, მანანა თოდაძე, ლიკა დოლიძე, დავით არჩვაძე, ანსამბლი „დიდგორი“, „ჩვენი კვარტეტი“; წამყვანი – ჯანო იზორია

მესტია

14:00-15:30 ადგილობრივი ქორეოგრაფიული ანსამბლების კონცერტი;

14:00-19:00 სამხედრო ტექნიკის გამოფენა;

14:00-19:00  ადგილობრივი მეწარმეების პროდუქციის გამოფენა-გაყიდვა;                  

14:00-19:00 კვების სივრცე: ადგილობრივი მზარეულის მიერ დამზადებული                                                                                                                                              ქართული კერძები;

14:00-19:00 საგამოფენო სივრცე – „რაც გვეამაყება და გვაერთიანებს“;

14:00-17:00 საბავშვო და ახალგაზრდული სივრცე, ხელნაკეთი ნივთების დამზადება;

16:00-17:00 ცეკვის აკადემია ‘სუხიშვილები“ 

17:10  ერთად ვუმღეროთ ჰიმნი თავისუფლებას! მესტიის ფოლკლორული ანსამბლი „რიჰო“;

17:30–19:00 მარიკა თხელიძე, კახა კუხიანიძე, თამუნა ამონაშვილი და ჯგუფი ‘’ქუჩის ბიჭები’’.

ჩხოროწყუ

10:00 -დან მთელი დღის მანძილზე   ქალაქ ჩხოროწყუში გაიმართება სპორტული ღონისძიებები.

11:00 სოფელ ახუთში მერაბ კოსტავას ბიუსტის ყვავილებით შემკობა. იქვე სოფლის საჯარო სკოლის მოსწავლეების  მონაწილეობით წარმოდგენილი იქნება მხატვრულ-მუსიკალური კომპოზიცია.

12:00 ქალაქის ცენტრში მოეწყობა თეატრალური კოსტიუმირებული მსვლელობა.

12:30 მერიის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ღია ცის ქვეშ, გაიმართება კონცერტი ადგილობრივი ცეკვისა და სიმღერის ანსამბლების მონაწილეობით. ასევე გაიმართება მხატვრული კითხვის, კალიგრაფიისა და სასკოლო თეატრალურ  კონკურსში გამარჯვებულების დაჯილდოება.

14:00  ჩხოროწყუს ისტორიულ მუზეუმში გაიმართება ფოტო გამოფენა , რომელიც მიეძღვნება ჩხოროწყუელ საზოგადო მოღვაეეებს, რომლებმაც წვლილი შეიტანეს საქართველოს პირველი რესპუბლიკის აღმშენებლობაში.

აბაშა

14:00  – საქართველოს ერთიანობისა და თავისუფლებისათვის დაღუპულთა  ხსოვნის   მემორიალის  ყვავილებით შემკობის ცერემონია (თავისუფლების ქუჩა, რკინიგზის მიმდებარე ტერიტორია)

14:30  – ,,ქართული მუსიკის კონცერტი“

ხელოვნების სკოლის საფორტეპიანო განყოფილებისა და სიმღერის სპეციალობის მოსწავლეები შეასრულებენ  ქართველი კომპოზიტორების   საფორტეპიანო ნაწარმოებებს და საესტრადო სიმღერებს (ხელოვნების სკოლის საკონცერტო დარბაზი).

16:00  – აბაშელ ხელოვანთა ნამუშევრების გამოფენა (ზვიად გამსახურდიასა და მერაბ კოსტავას სახელობის პარკი)

17:00  – საზეიმო კონცერტი ზვიად გამსახურდიასა და მერაბ კოსტავას სახელობის პარკში

მონაწილეობენ: ა(ა)იპ აბაშის მუნიციპალიტეტის კულტურისა და ხელოვნების განვითარების ცენტრის შემოქმედებითი კოლექტივები, ინდივიდუალური შემსრულებლები, საჯარო სკოლების მოსწავლეები.

სენაკი

12:00-14:00 გამოფენები, სახეზე ხატვა, ასფალტზე ხატვა . ( მოსწავლე ახალგაზრდობის სკვერი )

12:00-17:00 გასტრონომია  კვებისა და ცივი სასმელების ჯიხურები, გამოფენა-გაყიდვა. ( მოსწავლე ახალგაზრდობის სკვერი)

12:00-17:00  მეწარმე ქალების გამოფენა-გაყიდვა, ყველის თაფლისა და სასმელების პროდუქციის დეგუსტაცია . ( მოსწავლე ახალგაზრდობის სკვერი)

12:00-16:00 ,, საქართველოს კუთხეები“- გამოფენები საჯარო სკოლების მინაწილეობით.

12:00-16:00  ,,ყვავილების ფესტივალი“ – საჯარო სკოლებისა და სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების მონაწილეობით. (მოსწავლე ახალგაზრდობის სკვერი)

12:00-17:00 სპორტული აქტივობები – 3X3 კალათბურთი, ტაიკვანდო, ძიუდო,მკლავჭიდი, ჭადრაკი. საბავშვი საფეხბურთო ფესტივალი, მინი ფეხბურთის ფინალი. ( მოსწავლე ახალგაზრდობის სკვერი, საკალთბურთო მოედანი, ცენტრალური სტადიონი)

12:00-13:00 კლასიკური მუსიკის კონცერტი ( ხელოვნების ცენტრის სამუსიკო სკოლის დარბაზი)

13:00-14:00 კონცერტი სკოლამდელი აღზრდის აღსაზრდელების მონაწილეობით  (ამფითეატრი)

14:00-14:30 ფლეშ-მობი საჯარო სკოლების მონაწილეობით (მოსწავლე ახალგაზრდობის სკვერი).

12:00-15:00 ფოტო ზონა ( მოსწავლე ახალგაზრდობის სკვერი)

13:00-18:00 მერიის მრჩეველთა სათათბირო ახალგაზრდული საბჭო საგანმანათლებლო და შემეცნებითი გასართობი აქტივობები, დოკუმენტური ფილმის ჩვენება , სახალისო თამაშები და საჩუქრები. (მოსაწავლე ახალგაზრდობის სკვერი )

17:10 ერთად ვუმღეროთ ჰიმნი თავისუფლებას!

15:00-16:00 ანსამბლები ,, კოლხური ტრიო“ ,, მუსიკელი“  ,, ეგრისი“ კონცერტი ( ამფითეატრი)

16:00-17:00 ფოლკლორულ ანსამბლ ,, გოგალაის“ კონცერტი ( ამფითეატრი)

20:00-21:30 მირზა მოდებაძე და ჯგუფი ,, მირზა და ბენდი“ კონცერტი ( ცენტრალური მოედანი)

ხობი

13:00 დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი საფეხბურთო ტურნირის ფინალი და დაჯილდოება

14:00-18:00 საბავშვო გასართობი სივრცე – სახის მოხატვა, ზღაპრის გმირების მსვლელობა, სამახსოვრო ფოტოს გადასაღები კუთხე

14:00-18:00 სპორტული აქტივობები

14:00-19:00 ადგილობრივი მეწარმეების პროდუქციის გამოფენა-გაყიდვა

14:00-19:00 საგამოფენო სივრცე – ბავშვების ნახატების გამოფენა

17:15 საქართველოს სახელმწიფო ჰიმნი

18:00 კონცერტი ადგილობრივი შემსრულებლების მონაწილეობით

20:00  გალა კონცერტი

მარტვილი

09:00– საქართველოს ერთიანობისთვის დაღუპულ გმირთა სულის მოსახსენიებელი პარაკლისი, მარტვილის ღვთისმშობლის მიძინების სახელობის ტაძარში,.

11:00  – ცენტრალური პარკის ტერიტორიაზე მდებარე, დამოუკიდებლობისთვის დაღუპულ მებრძოლთა მემორიალის გვირგვინით შემკობა.

11:30  –  მერაბ კოსტავასა და ზვიად გამსახურდიას ბიუსტების გვირგვინებით შემკობა.

ლიტერატურული კომპოზიცია.

12:00 – 14:00  – სპორტული აქტივობები: ძიუდო, ტანვარჯიში, მინიფეხბურთი, კალათბურთი, მაგიდის ჩოგბურთი, ჭადრაკი, სოფელ  სერგიეთის საფეხბურთო აკადემიის ბაზაზე საფეხბურთო ტურნირი.

14:00  – ადგილობრივი  გასტრონომიული ნაწარმის და ხელნაკეთი ნივთების  გამოფენა-გაყიდვა.

14:00  – მარტვილის მუნიციპალიტეტის საჯარო სკოლის შემოქმედებითი ჯგუფების მონაწილეობით საზეიმო კონცერტი, ქ. მარტვილი ცენტრში, ღია სივრცეში.

14:00 – 17:00  – საბავშვო სივრცე, ასფალტზე ხატვა;  თოჯინების თეატრი და ბერიკები;

16:00   – მარტვილის მუნიციპალიტეტის ქორეოგრაფიული ანსამბლების მონაწილეობით  საზეიმო კონცერტი. შესრულდება სახელმწიფო ჰიმნი. მარტვილის მუნიციპალიტეტის მერის და საკრებულოს თავჯდომარის მილოცვა.

წალენჯიხა

12:00 – გიორგი გაგოშიძის ლითოგრაფია “საქართველო უკრაინა” გახსნა. გახსნას უკრაინის სამხედრო ატაშე საქართველოში სერგეი კრავჩუკი დაესწრება;

13:00 – კონცერტი, ნიკოლოზ შენგელაიას სახელობის კინოთეატრი.

16:00 – ჩოგბურთისა და ჭადრაკის ტურნირებში გამარჯვებულთა დაჯილდოება.

მსგავსი სიახლეები

ფოთელ გულშემატკივარს  ევროპის ჩემპიონატზე ეროვნული ნაკრების თამაშების ყურება დიდ ეკრანზე შეეძლება

რედაქტორი

გუბერნატორი სენაკის აიპებში თანამშრომლებს შეხვდა

რედაქტორი

ზუგდიდის მერიის ორგანიზებით ეროვნული ნაკრების თამაშების ყურება დიდ ეკრანზე იქნება შესაძლებელი 

რედაქტორი